מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


מטפלות סיעודיות


מהו סיעוד? סיעוד הוא כל מה שסובב סביב נתינת סעד, סיוע, עזרה למוגבלים ולמתקשים וברמה שאינה בסיסית כמו נתינת יד לפני חציית כביש או ירידה מהקומה השלישית לקומת הכניסה אלא ברמה של דאגה קבועה, מתמשכת וארוכת זמן למישהו או למישהי המתקשים בפעולות פשוטות וסטנדרטיות כמו לבישת בגדים, הליכה לשירותים, הכנת אוכל ואפילו אכילה עצמאית. העוסקים בתחום הסיעוד, הנלמד במספר בתי ספר ייעודיים לכך, הם אחיות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, סניטארים בבתי חולים ובבתי אבות וגם מטפלות סיעודיות העובדות בבתי המטופלים הסיעודיים הזקוקים לכך ודואגות לרווחתו היומיומית ולהמשך שגרת חייו הנורמטיבית ככל הניתן.

מטפלות סיעודיות, בניגוד לאחיות סיעודיות, אינן יכולות לבצע הליכים רפואיים כגון הזרקות או טיפולים רפואיים ולכן תפקידן, החשוב, מסתכם בשמירה ובהשגחה על כל היבט בחייו של המטופל שלהן, החל מהתעוררותו בשעות הבוקר ועד ללכתו למיטה בשעות הערב או הלילה. המטופל צריך להיות תחת עיניהן הפקוחה בכל עת, גם כאשר הן עסוקות או עוסקות בעניינים שוטפים אחרים כגון שטיפת הבית, בישול או כיבוס בגדים או מצעים.

פעמים לא מעטות, בעיקר כאשר מדובר על מטפלות סיעודיות בעלות ותק בביתם של מטופלים, הן הופכות לבנות בית ולחלק מהמשפחה לכל עניין ודבר ואין ספק כי יכולת בני המשפחה לשלב את המטפלות באירועים, בחגים ובהווי המשפחתי יכול לתרום הרבה להרגשתן של המטפלות ולתחושת המחויבות שלהן כלפי יקיריהן הנתמכים. מדובר, בסופו של דבר, על עבודה שוחקת, מורכבת, סיזיפית ומלאת רגשות וכאשר החיבור אינו מתאים, הקשר אינו חזק והרצון אינו כנה, מומלץ לפנות לחברת ההשמה ולבקש להחליף מטפלת, כי לחיבור ולאינטראקציה בינה לבין המטופל, ובינה לבין המשפחה, אין תחליף במצבים אלו.

מטפלות סיעודיות יכולות להגיע לבית המטופל בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא כמתן סיוע של כמה שעות ביום, או בשבוע, על פי היתר ההעסקה של המטופל, והדרך השנייה היא טיפול ביתי קבוע שבו המטפלת מתגוררת בבית המטופל וסועדת אותו 24/7, אז, לרוב, יהיה מדובר על מטפלות סיעודיות זרות או על מספר מטפלות שיתחלפו ביניהן במהלך השבוע.
+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . מטפלות סיעודיות - ציון 4/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

52283

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה