מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


מטפלים סיעודיים ישראלים: נעים להכיר גם אתכם


באופן כמעט אוטומטי אנחנו חושבים ישירות על עובדים זרים כשמדובר בתחום של סיעוד, אך הזמן עושה שינוי וכיום עולה הביקוש לאיתור מטפלים סיעודיים ישראלים ממגוון סיבות. בחיפוש אחר עובד סיעודי טוב ומסור כדאי שתכירו את היתרונות והחסרונות גם באפשרות של עובדים ישראליים המציעים את עצמם לסיעוד.

תרבות

אין ספק שלתרבות המשותפת ולשפה המשותפת יש יתרונות שלא יסולעו בפז. הקשיש שמקבל אדם שמבין את שפתו ויכול לתקשר איתו בקלות חווה תהליך נעים יותר של התחברות שלא אחת מטיב עם תהליך הקבלה של העובד הסיעודי אל נפשו הרכה של הקשיש.

לכל מטבע יש שני צדדים וחשוב שתכירו את שניהם. ראשית, התרבות הישראלית מפארת ומקדשת את מוסד המשפחה, אפשר לומר בריש גלי שאנחנו אחת המדינות היחידות בעולם שמקדת את שלמות המשפחה ואת המסירות לבני המשפחה בצורה כל כך קנאית. אותה קדושת משפחה גוזרת באופן טבעי עקרונות של חמלה, אהבה וחום שלעתים חסרים בתרבויות רבות בעולם.

מנגד, המציאות הלחוצה בה אנו חיים מייצרת בקרב רבים מאתנו מצבי סטרס ולחץ. את שלוות הנפש של יוצאי מזרח אסיה היינו וודאי מאמצים בקנאות, לו הייתה ניתנת לנו ההזדמנות ואולי זהו עקב אכילס שנושאת עמה התרבות שלנו, בבואנו לבחון יתרונות וחסרונות של התרבות המשותפת.

זמינות ופניות

במרבית המקרים ינהל העובד הסיעודי הישראלי מערך חיים כפול. מעבר לטיפול בקשיש הוא ינהל טיפול מקביל בבני משפחה שלו, הוא יטפח מסגרת של חיי משפחה וחיי חברה משלו וידרוש את הזמן המגיע לו, באופן טבעי, לשם כך. גם כאן יש יתרון ויש חיסרון, לעומת העובד הזר שמצוי רחוק ממשפחתו, שואב העובד הישראלי אנרגיות ותעצומות נפש מחיי משפחה וחיי חברה שונים שיוצרים אצלו את ההפרדה ואת ההבדל בין היותו מטפל סיעודי ואדם בעל חיים נוספים, דבר שלא אחת חסר אצל עובדים זרים שנשאבים מדי אל תוך משימת הטיפול ולוקחים את הדברים ברמה אישית שמפריעה לא אחת לשמירה על מקצועיות הטיפול.

עלות מטפל סיעודי ישראלי

לא סתם הייתה נהירה גדולה של עובדים זרים, כנראה שפערי המטבע בהם אנו חיים עושים את שלהם ואכן, עלות עובד זר היא נמוכה מעלותו של עובד מטפל סיעודי ישראלי מקומי שדורש סכום הוגן בתמורה לטיפול סיעודי, שהוא אכן משימה מורכבת שדורשת כוחות נפש, כוחות פיזיים ורמה גבוהה של מקצועיות ולכן, יש לבחון האם תמורת כל אלו, לא שווה לכם לשלם יותר?
+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . מטפלים סיעודיים ישראלים: נעים להכיר גם אתכם - ציון 5/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51901

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה