מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


מטפלת סיעודית ישראלית - הדרך למצוא שפה משותפת


ניסיתם לדחות את הבלתי נמנע, ניסיתם בוודאי לומר לעצמכם כי מדובר על חולשה רגעית, על סחרור שמונע מכם לעמוד, לשבת או להתהלך בדינמיות וביכולות שהיו לכם אך תמול שלשום, ובוודאי שניסיתם להימנע מהמחשבה כי הגיע העת לקבלת סיוע וסעד מקצועיים של מטפלים ומטפלות סיעודיות, זרות או ישראליות. כמובן שאי אפשר להמשיך ולטמון את הראש בחול לאורך זמן, מעבר לכך שמתחילים גם ריקושטים ומתחילות גם רמיזות מהילדים ומהקרובים הנאלצים, פעמים רבות ביום, להגיע ולסייע, לתמוך ולעזור בפעילויות שוטפות ופשוטות.

אז הגיעה העת לתהליך של קבלת מטפלת סיעודית, והביטוח הלאומי או פוליסת ביטוח הבריאות שרכשתם מבעוד מועד, מבטיחים לכם אפילו קבלת הסעד בעלויות נמוכות וריאליות, ונשאלת השאלה מטפלת סיעודית ישראלית או זרה? למרבה ההפתעה, ולמרות שהדבר לא נראה לעין, ישנה גם מטפלת סיעודית ישראלית שאינה נופלת, מבחינת יכולות, אמפתיה, רגישות וסבלנות מכל פיליפינית, מולדבית או רומניה, אך עדיין ישנה רתיעה מסוימת, גם מצד הלקוחות הקשישים, וגם מצד הפונות לעולם הסיעוד עצמן, לעסוק בתחום זה, שהוא לא קל ולא פשוט בלשון המעטה.

מטפלת סיעודית זרה, כידוע לכולם, היא שקטה, סבלנית, ופחות דעתנית מזו הישראלית. היא חיה בצמצום ומבינה את תפקידה ואת מקומה הבסיסי לצד ולימין המטופלים, בעוד שהאופי הישראלי, הקיים גם אצל כל מטפלת סיעודית ישראלית, הוא הרבה יותר מוחצן, דעתני ובוטה, מה שמפחיד, לא פעם, קשישים ומשפחות.

היתרונות של מטפלת סיעודית ישראלית על פני מטפלת זרה, לעומת זאת, אינם עניין של מה בכך. מטפלת ישראלית מכירה את המנהגים, את המסורות, את הלכות השבת, החגים, הדינאמיקות החברתיות והתרבותיות, היא יודעת מה נהוג ומה לא, ואין צורך ללמד אותה או להדריך אותה לקראת חגים ולקראת אירועים מיוחדים. חשובה במיוחד, בקרב משפחות רבות ונתמכים סיעודיים רבים, גם היכולת לשמור על מטבח כשר ולבשל מאכלים כשרים, דבר שיכול להיות מעט בעייתי עם עובדים זרים אך הוא דבר מובנה ובסיסי בקרב מטפלת סיעודית ישראלית שורשית, גם אם אינה שומרת מסורת או דתייה.

מה עדיף? קשה לומר באובייקטיביות ובסופו של דבר מדובר על קליק ועל תחושת חיבור בין המטפלת למטופל.+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . מטפלת סיעודית ישראלית - הדרך למצוא שפה משותפת - ציון 4/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

52281

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה