מדורים: עובדים זרים לסיעוד טיפול בקשישים ציוד עזר לקשישים גופים חיצוניים תזונה בתי אבות מכשירי שמיעה מטפלות סיעודיות


מטפלת סיעודית ישראלית


בישראל, כמו בכל מדינות הרווחה הדוגלות ברוח הסוציאליזציה והסיוע ההדדי לנזקקים, קיימים חוקים רבים, וקיימות תקנות רבות, המקנים לנצרכים, לנזקקים ולנתמכי הסעד זכויות ואפשרויות מגוונות לשיפור מצב חייהם ודרכי הטיפול והשיקום שלהם. נדבך מרכזי של חוקים אלו, במסגרת הביטוח הלאומי, הוא חוק הסיעוד המאפשר לקשישים סיעודיים לקבל מכסת שעות סיעוד בהתאם לקריטריונים אישיים ולצרכים רפואיים. הסיעוד יכול להיות סיעוד מלא, דהיינו, צורך ממשי בעזרה לאורך כל שעות היממה במקרים של חוסר תפקוד מוטורי או נפשי מלאים, ואז, לרוב, פונה המשפחה לחברות השמה לעובדים זרים לסיעוד ומקבלת מטפל או מטפלת זרים החיים עם הנתמך ומסייעים לו מסביב לשעון. סוג שני של סיוע סיעודי הוא הסיעוד על פי מכסת שעות, בו אחות סיעודית מגיעה לבית הקשיש בכל יום למשך מספר שעות על מנת לסייע לו בצרכים הבסיסיים של קילוח, אכילה, הלבשה ומעבר בין מצבי ישיבה לשכיבה. בדרך כלל, בתצורה זו של סיעוד חלקי, מדובר על מטפלת סיעודית ישראלית ולא על מטפלים זרים.

חשוב מאוד, במצבים של שעות סיעוד ספורות במשך השבוע, להקפיד ולבחון את התנהלותה של המטפלת הסיעודית הישראלית, לעקוב אחר שינויים בהתנהגותו ובמצב רוחו של המטופל שלה ולבחון האם חלים שינויים חיוביים במדדים הרפואיים ובמעקבים אחר מצב בריאותו. כאשר הקשר בין המטופל למטפליו אינו קשר הדוק, יומיומי וקבוע, כמו במקרים של סיעוד מלא, הרי שגם האינטראקציה הבינאישית אינה ברורה מאליה וקשישים רבים יהססו להתלונן או להתבטא כנגד מטפלת סיעודית ישראלית מחשש שמא לא יאמינו להם, יכעסו עליהם או, לחילופין, מחשש שמא יכניסו את בני המשפחה ללחץ ולעומס נוספים ומיותרים מבחינתם כך שהאחריות לאבחנות הללו חייבת להיות על בני המשפחה הקרובים, אלו שיקיריהם נמצאים תחת השגחתה וטיפולה של מטפלת סיעודית ישראלית החייבת להיות מקצועית, אמפאתית, מיומנת וסבלנית דיה על מנת לטפל בקשיש שתלוי בה לחלוטין.

כמו בכל מקרה אחר, גם במקרה זה, כאשר מבחינים בסימני אזהרה או בשינויים שאינם חיוביים בהתנהגות הקשיש, כדאי להקדים ולפנות לחברת ההשמה על מנת להחליף את המטפלת במטפלת סיעודית ישראלית אחרת, בתקווה שתביא לשינוי המיוחל אצל המטופל.+iSavta.co.il
דירוג מאמר - מאת . מטפלת סיעודית ישראלית - ציון 4/5

צרו קשר ישיר עם מטפלים ללא תיווך

51901

מטפלים באתר

הרשם לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק
והשארו מעודכנים!

מצאו מטפלים מצאו עבודה